Audycja 20/05/11 pt.”Pieniądze, a bankowość centralna – Cokeman (gość)”

Dlaczego mamy coraz mniej w portfelu pomimo, że nikt nie zabrał nam tego portfela, czy nie wyjął paru groszy? Rozmowa z ekonomistą znanym słuchaczom radia KonteStacja Cokemanem. Jego audycje znajdziecie na stronie radia KonteStacja oraz radia Żelaza.
Rozmawialiśmy o pieniądzach, także fiducjarnych oraz wirtualnych, dużą część zajęła rozmowa nt. bankowości centralnej. Wstępnie został omówiony Bitcoin i postawiliśmy tezę, że mogą to być tylne drzwi rządu światowego do wprowadzenia 1 światowej waluty.
Było także o 3 krokach NWO do absolutnego zniewolenia ludzkości po przez ekonomię, z których już 1 jest za nami!
Nawet powiązaliśmy Reptilian z brakującym złotem z Fortu Knox, które dzisiaj udaje pomalowany złotem wolfram, po przez pytanie: co mogą oferować nam Reptilianie za złoto?
Pod koniec jak zwykle było o możliwym kryzysie i ekonomicznym przygotowaniu się na niego.

>>> Tutaj pobierz plik audycji 20.05 <<<

  Bibliografia:

 • Henry Hazlitt „Inflacja – wróg Publiczny nr1” Fijor Publishing
 • Murray Rothbard „Tajniki Bankowości” Fijor Publishing
 • Murray Rothbard „Złoto, Banki, Ludzie – krótka historia pieniadza” Fijor Publishing
 • Peter L. Bernstein „Historia złota. Dzieje obsesji” Wig-press
 • Jesus Huerta De Soto „Pieniądz, Kredyt Bankowy I Cykle Koniunkturalne” Instytut von Misesa
 • Milton Friedman „Intrygujący Pieniądz” Łódzkie
 • Simon Singh „Księga szyfrów” – podstawy kryptografii dla laików

  W audycji były wykorzystane następujące utwory:

 • intro: Paco Santiago – La Danza del electron
 • outro: Max Waves – Distant (feat Pixieguts)
 • podkłady: softspace
 • Zero-project – Land of legends
Ten wpis umieszczono w kategorii NWO, RFID, rząd światowy, wywiady i otagowano jako , , , , , , , , , , . Możesz dodać go do zakładek permalink. Dodaj komentarz lub dodaj odpowiedź (trackback): Trackback URL.

10 Komentarze

 1. Opublikowano Maj 23, 2011 at 21:46 | Permalink

  Martin Lechowicz cały czas na czacie podczas audycji polecał książkę (tylko po angielsku) – ‚When Money Dies’ autorstwa Adama Ferqussona.

  http://www.amazon.com/When-money-dies-nightmare-collapse/dp/0718302141

 2. rychu
  Opublikowano Maj 23, 2011 at 23:20 | Permalink

  [O C E N Z U R O W A N O] Martin Lechowicz cały czas na czacie kontestował rzeczywistość oraz dawał upust swej ignorancji, braku wiedzy nt podstaw ekonomii i historii pieniadza oraz co najgorsze butę i chamstwo.
  Ta audycja nie ma nic wspólnego z Ojcem Dyrektorem Martinem, proszę pisać w temacie! A ten komentarz proszę umieścić u Ojca Dyrektora! [Claude mOnet]

 3. Opublikowano Maj 24, 2011 at 18:31 | Permalink

  Twoja spiskowa krytyka Bitcion była w większości punktów bezsensowna.

  – W przypadku kryptografii i komputerów kwantowych nie uwzględniłeś kosztów. Nikt nie będzie fałszował 10zł jeśli koszt fałszerstwa wyniesie 100zł lub 1000zł.
  – Mitologizujesz NSA. Ta instytucja, jak każda, ma ograniczone środki. Zarówno finansowe jak i intelektualne. Nawet jak NSA jest w stanie przechwycić i rozszyfrować dowolną wiadomość, to na pewno nie jest w stanie przechwycić i rozszyfrować każdej wiadomości.
  – Anonimowość twórcy w niczym nie umniejsza wartości jego dzieła. Np. we Francji jest zakaz tworzenia programów zarówno P2P jak i kryptograficznych (z kryptografią symetryczną o sile ponad 128-bitów). Czy autor BC, gdyby mieszkał we Francji, to dla sprawy powinien się ujawnić? Czy nieznajomości prawdziwych personaliów Gala Anonima obniża wartość historyczną jego kroniki?
  – Wiele systemów kryptograficznych zostało stworzonych przez jednego człowieka. Tym bardziej, że BC jest systemem poskładanym z gotowych wcześniej sprawdzonych klocków. Czy gdyby schemat kryptograficzny BC został stworzony przez grupę ludzi byłby w czymś lepszy? W czym?

  By było jasne – jestem sceptykiem Bitcoina.

 4. Opublikowano Maj 24, 2011 at 20:13 | Permalink

  Claude – robisz kawał dobrej roboty!

 5. Claude mOnet
  Opublikowano Maj 24, 2011 at 21:50 | Permalink

  @kr2y510

  Przesłuchaj jeszcze raz co powiedziałem, bo kompletnie nie zrozumiałeś sensu tych informacji. Nie napisałeś ani jednego kontrargumentu do moich zastrzeżeń!

  1. Koszty i NSA:
  Tu nie chodzi o koszty! Tym bardziej pojedyncze informacje, czy transakcje na 1000zł!
  Chodzi o wprowadzenie światowej waluty, czyli pełne przejęcie gospodarki świata przez elitę – bez pomocy pożytecznych idiotów plan NWO będzie ciężko zrealizować. Przypominam, że NSA to mocna broń tej elity. Ten kto kontroluje pieniądz ten kontroluje świat. Koszty wprowadzenia wyłącznie jedynego pieniądza nie mają dla nich znaczenia, i tak to my zapłacimy za to z własnej kieszeni (vide podatki np. od CO2).
  NSA absolutnie nie będzie chodziło o fałszowanie pojedynczych transakcji, tylko o przejęcie całego systemu, jak wartość pieniężna systemu BitCoin to będzie powiedzmy 100 mld $. Skończy się wtedy eksperyment „techno-wolnościowców” z niekorzyścią dla wszystkich wolnościowców, bo owcom to wsio-ryba. I nastanie 1984…

  2. Anonimowość Satoshi Nakamoto:
  Nie istotne jest czy algorytm BitCoin stworzyła by anonimowa grupa, czy anonimowa pojedyncza osoba, ważne kto naprawdę go stworzył! I czy twórca zostawił sobie w nim backdoora. Jeśli znasz odpowiedź to powiedz konkretnie kto na 100% stworzył Bitcoina!
  Ja twierdzę, że mamy cień prawdopodobieństwa, że za całym BitCoinem stoi NSA, a p. Nakamoto jest łącznikiem, a może i etatowym pracownikiem tej agencji.
  Jakbym na czymkolwiek miał zarabiać (także UFO/Free Energy) – poza czarnym rynkiem, to absolutnie nie ukrywał bym się, bo po prostu więcej bym zarobił (sam się nie upubliczniam, bo planuję otworzyć biznes w Polsce, a moje hobby, czyli ta audycja, utrudniłoby mi to przedsięwzięcie).
  Także nie rozumiem jego anonimowości z innego względu, jeśli się ukrywasz to się czegoś boisz, a ukrycie może właśnie spowodować, że nikt nie zauważy twojej śmierci, a służby i tak do Ciebie dojdą. Więc będąc anonimowym i wypuszczając informację tylko się pogrążasz.
  No chyba, że p. Nakamoto pracował lub pracuje dla SS, to w pełni go to tłumaczy…

  Chciałbym nadmienić, że ja nie jestem sceptykiem wobec Bitcoina, ja jestem zagorzałym jego przeciwnikiem!

 6. maciek
  Opublikowano Luty 20, 2012 at 10:59 | Permalink

  z tym wolframem to dość dziwne – bo wolfram jest pierwiastkiem rzadziej występującym w przyrodzie i droższym niż złoto

 7. Opublikowano Luty 20, 2012 at 11:13 | Permalink

  @maciek

  Bzdury pleciesz Waść! Cena wolframu wynosi $11/oz a złota $1100/oz, czyli Twój błąd wynosi 10.000%. Ehhh…

  Tutaj więcej informacji: http://slomski.us/2010/01/13/wolfram-w-zlocie/

 8. Antyszwed
  Opublikowano Marzec 4, 2012 at 03:40 | Permalink

  chyba najciekawsza z audycji które słuchałem, a NSA mnie zaciekawiło-nie wiedziałem że taki moloch ze wszechwiedzą istnieje

 9. Adam
  Opublikowano Kwiecień 11, 2013 at 21:44 | Permalink

  Claude, co myślisz o tej całej sytuacji z Bitcoin w ostatnich dniach.

 10. Opublikowano Kwiecień 12, 2013 at 00:43 | Permalink

  @Antyszwed

  Nic szczególnego, bo ja nie jestem inwestorem. Bitcoin nie ma pokrycia w niczym, więc jego teoretyczna wartość jest 0, zresztą tak jak i fiducjarnego pieniądza.

  Wydaje mi się, że w dłuższej perspektywie Bitcoin jeszcze sporo zyska do $ czy E. Zatrzyma się na pułapie $1000 za 1BTC. Ale ja nie ryzykuję i nie inwestuję w rzeczy których w większej części nie rozumiem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

Before you post, please prove you are sentient.

Ile jest 5 + 90 ?