Audycja 25/01/13: „Gdzie pojechać, aby dotknąć rzeczy nie-z-tego świata?”

Jakie miejsca na świecie kryją olbrzymie i nieodkryte tajemnice? Dlaczego nikt z oficjalnej nauki ich nie bada? Czy znajdzie się odważny Indiana Jones lub Lara Croft, może wśród słuchaczy Teorii Chaosu? Na 100%!

W odcinku jest też propozycja wspólnej wyprawy, która mi się wyśniła, na razie do rozważenia, ale kto wie co będzie za miesiąc?


>>> Tutaj pobierz plik audycji 25.01.2013 <<<

  W audycji były wykorzystane następujące utwory:

 • intro: Paco Santiago – La Danza del electron
 • outro: Max Waves – Distant (feat Pixieguts)
 • podkłady: softspace
 • SaRaGaMa – Amani
Ten wpis umieszczono w kategorii dziwne miejsca, Teoria Chaosu i otagowano jako , , , , , , , . Możesz dodać go do zakładek permalink. Dodaj komentarz lub dodaj odpowiedź (trackback): Trackback URL.

7 Komentarze

 1. Sylwek
  Opublikowano Luty 6, 2013 at 19:40 | Permalink

  Przegadana audycja, zupełnie nie ciekawa, przesłuchałem 22 min. i zrezygnowałem. Nie polecam szkoda czasu.

 2. Opublikowano Luty 7, 2013 at 22:49 | Permalink

  Nocne audycje są z reguły przegadane. Poprawię się na przyszłość. 🙂

 3. davis
  Opublikowano Luty 11, 2013 at 11:09 | Permalink

  A ja przesłuchałem z przyjemnością. Czy możesz zdradzić co tam odkryto na Nowej Gwinei?

 4. Opublikowano Luty 11, 2013 at 18:42 | Permalink

  @davis

  Nic nie znaleziono – jest to ukryte i tylko nieliczni wiedzą gdzie dokładnie. Czyli reasumując wiem co jest w Papui, ale tylko tyle. Jak bym wiedział więcej pewnie bym nie żył, takiej rangi jest ten skarb…
  Myślę, że może w tym roku uda się komuś ta sztuka, odwrotnie niż było ze Spitfire’ami (tam najprawdopodobniej wyciągnęli je Ruskie wiele lat temu).

 5. Blom
  Opublikowano Luty 25, 2013 at 22:58 | Permalink

  Do Stałego Słuchacza:
  1. Tu-154 M to średni samolot, na pewno nie duży.
  2. Na lotnisku w Smoleńsku parę dni wcześniej lądował Putin i Tusk.
  3. Jeśli nawet byłby zamach to bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że stały by za tym służby specjalne państw które skorzystały by na zamieszaniu w naszej części świata czyli np. USA, Japonia, Chiny.
  4. Wątpię by to Lech Kaczyński osobiście wybierał lotnisko, to absurd by twierdzić że prezydent znał gdzie w Rosji są lotniska bądź pasy startowe.

  • Triglav
   Opublikowano Marzec 22, 2013 at 16:03 | Permalink

   …a ja tak od siebie dodam ze Jakuck leży niedaleko od Ojmiakonu (biegun zimna) i jego fundamenty zbudowane są w wiecznej zmarzlinie. Mróz jak cholera. Polecam Palkiewicza, książkę Syberia.

 6. mirek
  Opublikowano Marzec 25, 2013 at 09:34 | Permalink

  Jeśli chodzi o Papue to może coś w tym jest:
  Oto jeden z komentarzy:
  Jakieś 10 lat temu oglądałem na Discovery film dokumentalny. Pod koniec drugiej wojny światowej, Amerykańscy piloci w ramach operacji wojennych prowadzonych na Pacyfiku, wylądowali na którejś z wysp Papui Nowej Gwinei. Spotkali pewne plemię, które niewątpliwie miało kontakt z obcą cywilizacją. Miało to miejsce prawdopodobnie kilka tysięcy lat temu. Piloci na własne oczy widzieli naskalne malowidła przedstawiające statki kosmiczne, a w wiosce tego plemienia stała zbudowana z drewna kopia statku kosmicznego. Amerykanom wyjaśniono, że raz na jakiś czas w ramach jakiegoś święta, muszą rekonstruować statek pozaziemskiej cywilizacji. Ta informacja była przekazywana z pokolenia na pokolenie, jako tradycja tego plemienia. Zaintrygowani piloci zapamiętali miejsce, gdzie znajduje się wioska tego plemienia i w Ameryce przekazali odpowiednim osobom wszystko to co tam widzieli. Po jakimś czasie do wioski zostali wysłani naukowcy i potwierdzili wszystko to, czego dowiedzieli się od pilotów. Naskalne malowidła faktycznie mogły mieć kilka tysięcy lat. Nie jest możliwe, że plemię Papuasów samo z siebie wymyśliło taką historię, tym bardziej nie mogło wiedzieć, jak mogą wyglądać statki kosmiczne. Kiedy Amerykańscy naukowcy dotarli do tej wioski, Papuasi zdążyli już zbudować z drewna kopię samolotu amerykańskiego. Według nich, piloci byli przepowiedzianymi przez ich przodków przybyszami z gwiazd, będących dla nich odpowiednikiem bogów.
  Próbowałem w Internecie znaleźć wzmiankę na temat tego wydarzenia, jednak bezskutecznie. Może ktoś wie, jak dotrzeć do informacji o tym filmie, bądź o tej historii.
  http://kodczasu.pl/viewtopic.php?t=2835

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

Before you post, please prove you are sentient.

Ile jest 9 + 10 ?