Audycja 18/09/15: „System pieniądza towarowego – Mufin (gość)”

Alternatywny system pieniężny oparty na produkcji prezentowany przez tajemniczego gościa.

Tacher Tina

Audycja do pobrania (mp3):

>>> System pieniądza towarowego – Mufin (gość)

Newsy:

Linki:

W audycji były wykorzystane następujące utwory:

 • intro: Paco Santiago – La Danza del electron
 • outro: Max Waves – Distant (feat Pixieguts)
 • podkłady: softspace
Ten wpis umieszczono w kategorii ekonomia, wywiady i otagowano jako , , . Możesz dodać go do zakładek permalink. Dodaj komentarz lub dodaj odpowiedź (trackback): Trackback URL.

4 Komentarze

 1. Michał
  Opublikowano Październik 1, 2015 at 23:22 | Permalink

  Proszę nie wiązać narodu Polskiego z rządem Polskim – , Naród Polski nie odbiega od normy tylko rząd. Natomiast z twoich wypowiedzi można wnioskować, że to ludzie są wszystkiemu winni.

 2. Zupa ogorkowa
  Opublikowano Październik 2, 2015 at 23:44 | Permalink

  Ciekawe czy Mufin slyszal o „Bodzcach Materialnego Zainteresowania”? Termin ukuty przez czolowego polskiego ekonomiste minionej epoki. Ani chybi proponowany system to gospodarka planowa w wersj 2.0:)

  • Mufin
   Opublikowano Październik 8, 2015 at 21:50 | Permalink

   Owszem słyszałem i znam działanie tego zjawiska bodźców pieniężnych. To jest narzędzie sterowania. Rothschildowie też takim bodźcem działają na prawników i sędziów. Bodziec oddziałuje skutecznie na poczynania ludzi. Jak najbardziej warty do stosowania, do poprawnego sterowania gospodarką. Pieniądz ma moc.
   Planowanie w gospodarce też jest potrzebne, bo z spontanicznych działań cząstkowych w społeczności o rozproszonej własności nie powstaną rzeczy wielkie i zorganizowane dla ważnych wspólnych celów. Wtedy nie zaistnieje mocne bezpieczne państwo.
   Zwięzły i dokładny opis systemu jest na jednym z moich wpisów bloga neon24.pl
   Można się zapoznać i porównywać z minioną epoką. Jak będzie coś identycznego, to proszę wskazać. Wtedy mogę podyskutować.

   Mufin

 3. Blom
  Opublikowano Październik 3, 2015 at 19:47 | Permalink

  Moja małżonka się pyta gdzie pracujesz że masz czas przygotować się i prowadzić tą audycję. Długo ją przekonywałem do twojej audycji, teraz sama mówi by włączyć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

Before you post, please prove you are sentient.

Ile jest 10 * 8 ?