Audycja 07/11/14: „Polski Titanic…”

Co się dzieje aktualnie w Polsce? Jak zmienić system ekonomiczno-polityczny w Polsce? Co doradza młodym Polkom i Polakom prezes banku centralnego Kanady Stephen Poloz? Mity i fakty ekonomiczne dot. Polski w stosunku do krajów lepiej rozwiniętych, w tym prawdziwej Zielonej Wyspy.

Polski Titanic autorstwa Tomka z Kutna


>>> Tutaj pobierz plik audycji 07.11.2014 <<<

Newsy:

Linki:

W audycji były wykorzystane następujące utwory:

 • intro: Paco Santiago – La Danza del electron
 • outro: Max Waves – Distant (feat Pixieguts)
 • podkłady: softspace
 • Hypnotix – Reasoning
Ten wpis umieszczono w kategorii Kryzysy i katastrofy, Zmiany na Ziemi i otagowano jako , , , , , , , , , . Możesz dodać go do zakładek permalink. Dodaj komentarz lub dodaj odpowiedź (trackback): Trackback URL.

14 Komentarze

 1. lele
  Opublikowano Listopad 20, 2014 at 19:01 | Permalink
 2. zły
  Opublikowano Listopad 22, 2014 at 12:32 | Permalink

  Cześć Claude. Mam prośbę – czy mógłbyś więcej nie wpuszczać na linię tego oszołoma44? Nie dość że nie da się go słuchać z powodu jego skrajnego mitomaństwa i egocentryzmu to jeszcze bije od niego hipokryzją na kilometr. Przypominam że jeszcze miesiąc temu obrażał on ciebie, ivelliosa i słuchaczy teorii chaosu w swojej audycji. Teraz gdy nikt go nie chce słuchać [ma 4-5 słuchaczy] i ma problemy finansowe [prosił o wsparcie w swojej audycji] wraca do teorii bo liczy na korzyści z tego wynikające. kto jak kto ale ty claude powinieneś znać się na ludziach i eliminować szkodników ze swojego otoczenia. Prozę nie kasuj tego komentarza b chciałbym znać też opinię innych słuchaczy na ten temat. pozrawiam

  • F.
   Opublikowano Listopad 22, 2014 at 13:29 | Permalink

   Jestem tego samego zdania, on już dawno stał się nudny.

  • rollo
   Opublikowano Listopad 22, 2014 at 19:09 | Permalink

   no dokładnie, już go nie było jakiś czas i był spokój, a teraz znowu zacznie się skipowanie kilkudziesięciu minut audycji i strata cennego czasu antenowego, który można by poświęcić na coś 1000x lepszego….

 3. Mario
  Opublikowano Listopad 22, 2014 at 13:33 | Permalink

  Dla mnie gość jest chory psychicznie… Ostatnio określił się mianem Jezusa 😀 haha

 4. Radek
  Opublikowano Listopad 22, 2014 at 21:14 | Permalink

  Sorry Claude ale wpuszczanie na antenę tego chorego44 to brak szacunku dla ludzi, którzy zarywają nocki aby móc posłuchać na żywo Teorii. Nie ździwiłbym się , też
  gdyby Ivelios przestał udostępniać w Radio Paranormalium audycje z udziałem tego
  kolesia.

  • Opublikowano Listopad 22, 2014 at 22:51 | Permalink

   Cunrad44 występuje jako słuchacz także w innych audycjach. Nie za wiele było telefonów, więc się Cunrad44 załapał…

   Ps. Dzwonią co tydzień trole, ich też odbieram i z nimi rozmawiam. Cóż tak bywa…

   • dudi
    Opublikowano Listopad 23, 2014 at 02:26 | Permalink

    Czasami lepiej w ogóle nie odbierać telefonów niż dyskutować z trollami.

 5. Michał
  Opublikowano Listopad 22, 2014 at 23:43 | Permalink

  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , przeliczasz kraj który ma silniejsza walutę z zarobkami w Polsce..? Jak można mieszkać za granicą i twierdzić, że zarobki są większe, a ceny takie same .. W przypadku Irlandii, UK czy USA niemal automatycznie koszty życia rosną proporcjonalnie do zarobków.. Owszem zarabia się więcej, ale np. ceny w takim McDonaldzie’ są mniej więcej analogiczne tyle, że w Euro , przykładowo w takiej Irlandii czy w Norwegii w fast foodach ceny są najwyższe.. . tylko elektronika przeliczana jest na stała cenę.

  • dudi
   Opublikowano Listopad 23, 2014 at 02:24 | Permalink

   @Michał
   Audycji jeszcze nie przesłuchałem, ale pewnie chodzi o to, że na Zachodzie stosunek zarobków do kosztów życia jest zdecydowanie korzystniejszy niż w Polsce, dzięki czemu tam nawet na pensji minimalnej da się żyć na dość przyzwoitym poziomie, co w Polsce jest raczej niewykonalne (sam wynajem kawalerki nierzadko pochłonie więcej niż wynosi ta polska minimalna).
   A czy ceny za granicą rosną analogicznie to bym polemizował. Wręcz często dochodzi do takich paradoksów, że taki sam produkt jest tańszy w niemieckim supermarkecie niż w polskim. A nawet jeżeli ceny są wyższe, to tylko nieznacznie, na pewno nie w stosunku 1:4, jak złotówka stoi do euro.

   • Michał
    Opublikowano Listopad 23, 2014 at 22:28 | Permalink

    No dobrze tylko to nie zmienia faktu, że autor klasyfikuje Polskę jako biedną wręcz głodową i upośledzoną, niestety ja mogę zgodzić się tylko z tym ostanim określeniem ponieważ Polska w skali świata jest bogatym krajem.. Polska wyewoluowała do momentu gdzie w pewien sposób dościga kraje zachodnie. Oczywiście w krajach najbogatszych żyje się lepiej zarabia się tam 4-krotność lub 5-krotność tego co w Polsce, ale nie kilkadziesiąt razy jak było dawniej..

    Natomiast stopa bogactwa w pewien patologiczny sposób rośnie, jeżeli coś zahamowało ten rozwój to systemy zachodnie obecnie’;i jak wiadomo (trudna przeszłość tego kraju wypisana połowicznie przez m.in takie kraje jak UK czy Irlandia które popierały i umacniały propagandę jakoby Polska należała do Rosji/ była jej własnością) …z czym niewątpliwą nie możemy uporać się do dzisiaj. Kiedy jeszcze dużo musi się zmienić i pokoleń minąć aby to naprawić ogromne możliwości tego kraju na wszelkie zmiany i wybicie się już zostały zmarnowane po 89 r. Całe bogactwo, potencjał naukowy, sprzedane przedsiębiorstwa, banki, stocznie za darmo zrujnowano przemysł gospodarczy kopalnie, bankructwa firm, reforma gospodarcza zrobiona w sposób naiwnie niekompetentny – zmarnowano cały potencjał gospodarczy i ekonomiczny tego kraju.

    • Michał
     Opublikowano Listopad 23, 2014 at 22:58 | Permalink

     Polecam wszystkim książkę „Patologia transformacji” Witolda Kieżuna która w sposób jasny wyjaśnia sytuacje współczesnej Polski .

  • johny
   Opublikowano Listopad 27, 2014 at 09:42 | Permalink

   Ale co to za miara cen patrzac na ceny w macu? To zaden wyznacznik. Ceny w macu sa drozsze miedzy innymi dlatego, ze obsluga pracownikow jest drozsza niz w Polsce. Tak samo w uslugach typu fryzjer i innych. Ale normalne jedzenie, elektronika, motoryzacja maja ceny porownywalne a czesto i tansze niz w Polsce. Kuzyn, ktory mieszka od urodzenia w Niemczech, ostanio przyjezdzajac do Polski i lazac po supermarkecie za jedzeniem, dziwi sie czemu jest drozej niz u nich. U nas tansze sa owoce czy warzywa w sezonie i tyle. Wszystko inne ceny ma podobne.

 6. rychu
  Opublikowano Listopad 24, 2014 at 13:53 | Permalink

  klodzie, Aero2 – oto darmowy internecik w cebulandii który solorz rzak musi dawacza darmo w zamian za koncesje na czestotliwosci…

  za wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Aero2

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

Before you post, please prove you are sentient.

Ile jest 5 + 90 ?