Archiwum miesięczne: Styczeń 2012

Audycja 27.01 pt.”Internet, ACTA i masowe protesty”

Luźna audycja w temacie Internetu i protestów przeciwko antyspołecznej umowie ACTA. Dużo wątków pobocznych, także m.in. o HHO, ale i kluczowych jak Internet2 oraz permanentnej inwigilacji.

Opublikowano w HHO, Internet, media, rząd światowy, WikiLeaks | Otagowano jako , , | 2 Komentarze

Audycja 20.01 pt.”Planned Obsolescence, czyli ciemna strona kapitalizmu”

Pralki, lodówki, żarówki, i elektronika psują się szybciej niż wynikało by z praw fizyki? 110-letnia żarówka, drukarki i wybitni inżynierowie to potwierdzą, a niektórzy ekonomiści wręcz zalecają!
Osoby: Jacque Fresco (dobry) i Brooks Stevens (zły) są jak Ying-Yang ‚planned obsolescence’, czyli planowanej nieprzydatności (czy ktoś wcześniej w Polsce użył tego terminu?).

Niestety wyszło jak zwykle w tematach kontrowersyjnych, czyli bardzo długo. Czy nudno?
Z drugiej jednak strony zostało poruszonych wiele ważnych tematów oprócz planned obsolescence, jak prywatyzacja wody, pseudo-ekologiczność i anty-ludzki wręcz charakter świetlówek, a nawet żarówek LED’owych oraz handel bronią i wspomaganie reżimów przez wiele korporacji i ludzi biznesu.

Uwaga! Wszystko na stronie audycji już działa, zostało także stworzone forum, na którym warto pisać w danym temacie. Proszę nie róbcie zbyt wielu off-topów w komentarzach do danej audycji, tam powinny się znaleźć tylko komentarze jej dotyczące.

Opublikowano w Inżynieria i nauka, Społeczeństwo i polityka | Otagowano jako , , , , , | 15 Komentarze

Audycja 13.01 pt.”UFO w Zdanach – Rafał Nowicki (gość)”

Co się wydarzyło 8. stycznia 2006 na trasie Warszawa-Siedlce? UFO, czy tabloidowy żart gazety na F? Gość Rafał Nowicki poświęcił wiele miesięcy badań, aby rozwikłać ten temat. Na korzyść UFO przemawia fakt, iż do dziś nie zgłosili się ci mityczni żartownisie.

Opublikowano w media, Rafał Nowicki, UFO | Otagowano jako , , , , , | 3 Komentarze

Audycja 06.01 pt.”Podsumowanie Teorii Chaosu z 2011 roku”

Audycja o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Teorii Chaosu, luźna pogadanka na wszystkie spiskowe tematy ze słuchaczami, pod koniec długie Afterparty na koniec z 2 białogłowami. Po raz pierwszy do audycji zadzwoniła płeć piękna!

Opublikowano w Teoria Chaosu | Otagowano jako | Skomentuj